Choď na obsah Choď na menu

Drevo vs plast

Plastové dosky sú k dispozícii už nejaký čas. Mnoho ľudí sa ich rozhodne používať v osobných aj profesionálnych kuchyniach. Obrovským faktorom ich popularity je to, že sa (mylne) verilo že plastové, dosky sú hygienickejšou možnosťou. Pretože je to neporézny povrch ľudia si mysleli, že bude menej pravdepodobné, že bude absorvovať tekutiny, čím sa zníži riziko krížovej kontaminácie pri varení.

je to však pravda ???

Teraz riešime túto odvekú kuchynskú diskusiu o doske na krájanie z dreva vs zdieľame všetko, čo potrebujete vedieť o každej možnosti, vrátane toho, ktorá z nich je najlepšia  ( a najbezpečnejšia ) pri príprave jedla.

..................................................................................................................................................................................................

Drevená doska vs plastová doska na krájanie

Vo svete rezacích a krájacích dosiek je na výber toľko možností. To môže byť dosť zdrvujúce! Pokiaľ však ide o drevo vs plast, existuje skutočne iba jedna odpoveď.

Aby sme Vám pomohli pri rozhodovaní a nákupe základných vecí do vašej kuchyne, rozdeľujeme všetko, čo potrebujete vedieť. Tu sú fakty o kazdom z nich :

..................................................................................................................................................................................................

čČo by ste mali vedieť o plastových doskach na krájanie

Ľudia si vyberajú plastové dosky z rôznych dôvodov. Pretože plast môže mať akúkoľvek farbu, niektorí si vyberajú plastové dosky na krájanie, aby zodpovedali ich kuchynskému dekoru a riadu. Iní sa rozhodnú fatebne odlíšiť svoje dosky, aby zabránili krížovej kontaminácii. Jednu dosku použijú napríklad na manipuláciu s mäsom a druhú na ovocie a zeleninu. A pretože sú vhodné aj do umývačky riadu, uľahčujú čistenie. Aj keď to všetko môže znieť skvele, používanie plastovej dosky má svoje nevýhody.

Niektoré dosky môžu otupiť váš nôž:

Akrylové dosky môžu časom otupiť čepeľ vásho noža. To si bude vyžadovať častejšie brúsenie, aby podal čo najlepší výkon.

Ostatné je možné lahko rozdeliť na:

Polyetylénové alebo polypropylénové dosky sú bežné, no nôž sa do nich zarezáva jednoduchšie. To môže spôsobiť malé rezy na povrchu, ktoré sa v konečnom dôsledku stanú živnou pôdou pre baktérie.

Nožom zjazvenú dosku je ťažké vyčistiť:

Keď je vaša doska pokrytá rezmi z čepele noža, môže byť zložitejšie zaistiť, aby bola dezinfikovaná a bez baktérii. Navyše môže pleseň rásť pod povrchom dosky. To môže nevedomky spôsobiť, že Vám a vašej rodine bude zle.

Ak máte vo svojej kuchyni zjazvené ( dorezané ) dosky na krájanie, najlepšie ich hodiť do koša. A priznajme si to, vytvára to viacej odpadu ktorý naša planéta nepotrebuje.

.................................................................................................................................kuk ;) ......................................................

Prečo sú dosky na krájani z dreva lepšou voľbou ?

Teraz sa porosprávame o drevených doskách na krájanie. Mnoho dvôvodov, prečo sa ľudia rozhodujú pre plast namiesto dreva, nieje pravdivých. Dosky na krájanie z dreva poskytujú množstvo výhod a je ľahké sa o ne starať.

Tu je niekoľko dobrých dôvodov, prečo používať dosku na krájanie z dreva:

Zachová ostrie vášho noža:

Zatiaľ co plast môže často otupiť čepele vašich nožov, drevená doska robí opak. To pomôže predĺžiť životnosť vašich nožov.

U dreva je menej pravdepodobné, že sa poškodí:

Pretože je drevo tvrdšie, je menej pravdepodobné, že by sa pri použití vážne poškriabalo, čo znamená, že vydrží dlhšie.

Čistenie je veľmi jednoduché:

Aj keď sa vám na doske z dreva urobia rezy, čistenie je stále jednoduchšie ako u plastovej doske, a sebavedomo viete, že je dezinfikovaná.

Štúdie z roku 1993 z University of Wisconsin zistili, že baktérie sa množia ovela rýchlešie na plastovom povrchu, na rozdiel od povrchu dreva. Pri testovaní ich výsledky odhalili, že baktérie na drevenej doske neprežili, ale množili sa ( a dokonca sa im darilo ) na plastových doskách.

Drevo má dlhú životnosť a bude základom vašej kuchyne dlhé roky. A aby som nezabudol podotknút, doska na krájanie vyrobená z dreva, vyzerá jednoducho nádherne.

Ako dezinfikovat dosku z dreva:

Hlavným dôvodom, prečo ľudia váhajú s použitím dosky z dreva je, kladenie si otázky : ( sú dosky z dreva hygienické ??? ) majú strach zo množenia choroboplodných zárodkov a baktérii, čo ich núti zvoliť si skôr plast. Plast však može byť nebezpečnejší! Ak sa o svoju dosku z dreva náležite staráte, nebudete sa musiet obávať, či je bezpečná pre vaše potraviny. Aby ste predĺžili životnosť drevenej dosky a zaistili, že je hygienická, majte na pamäti tieto tipy:

Pranie v teplej mydlovej vode:

Nenechávajte dosku dlho špinavú s časticami jedla ( a hlavne nie od surového mäsa ). Krátko po použití ju dôkladne umyte. Použite vlažnú alebo horúcu mydlovú vodu a nezabudnite poriadne zotrieť okraje a všetky škáry, ktoré doska môže mať.

Po umytí vždy vysušte:

Zoberte čistú kuchynskú utierku alebo popierové utierky a dosku dôkladne utrite. To minimalizuje čas, počas ktorého sa baktérie majú možnosť množit.Ďalšou dobrou zásadou je nikdy neskladovať mokré alebo vlhké dosky dohromady, pretože to môže vytvárať živnú pôdu pre baktérie. Na dokončenie sušenia dajte svojim doskám dostatočný priestor.

Pred uložením sa uistite, že sú suché:

Pred opätovným uložením  dosky z dreva sa uistite, že je úplne suchá. Toto je ďalší zásadný krok v prevencii rastu baktérii.

Vďaka týmto jednoduchým krokom zaistíte, aby bola drevená doska úplne bezpečna pri príprave jedál pre vás a vašu rodinu.A aj keď v porovnaní s plastovou doskou vyžaduje o trochu viacej starostlivosti, z dlhodobého hľadiska to skutočne stojí zato...

Pán všetkých galaxii MikiSilhouette

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.

Prihlásenie

Kontakt

Kollarik Miloš
922 42 Madunice
Mlynárska 295/13

mobil: 0911 117 697
mail: mikisilhouette@protonmail.com